czwartek, 20 lutego 2014

Wiosenna pielęgnacja skóry

 Czym powinna charakteryzować się wiosenna pielęgnacja skóry?

Wiosenna pielęgnacja powinna charakteryzować się przede wszystkim złuszczeniem, odtoksycznieniem i nawilżeniem skóry. Brak odpowiedniego oczyszczenia ze zrogowaciałego naskórka spowoduje, że substancje czynne zawarte w preparatach kosmetycznych nie przenikną do jego głębszych warstw. Po złuszczeniu naskórka, należy dostarczyć skórze intensywną dawkę substancji nawilżających i odżywczych bogatych w witaminy, ceramidy, NMF, kwas hialuronowy.

Po zimie w naszej skórze zalegają toksyny, które wpływają negatywnie na wygląd skóry. Pamiętaj więc, aby w wiosennej pielęgnacji znalazły się składniki o działaniu detoksykującym, należą do nich zielona glinka o zdolności wiązania substancji toksycznych, kompleks witamin ACE- chroniący skórę przed działaniem wolnych rodników i wzmacniający jej naturalną odporność , algi- bogactwo minerałów, makro i mikroelementów. Odtoksycznieniu organizmu sprzyjała będzie dieta bogata w warzywa i owoce oraz duża dawka ruchu.

Jak przygotować skórę do wiosny?

W przypadku zabiegów przygotowujących skórę do wiosny polecałabym peelingi chemiczne. Na rynku dostępnych jest wiele peelingów o różnym stężeniu i pH. Odpowiedni dobór preparatu do potrzeb skóry uczyni ją odświeżoną i zregenerowaną. Po peelingu warto zastosować zabiegi odżywczo- regenerujące. Złuszczona peelingami skóra łatwiej wchłonie substancje aktywne, a jej wygląd znacznie się poprawi. Przy stosowaniu zabiegów złuszczających na będzie kwasów trzeba pamiętać o odpowiedniej fotoprotekcji, aby zabezpieczyć skórę przed powstaniem przebarwień.

Moją propozycją będzie zastosowanie kwasu np. migdałowego z dodatkiem ampułki z witaminą C . Skóra po zabiegu będzie rozjaśniona, odżywiona i wygładzona. Zastosowanie zabiegu w serii 4-5 zabiegów w odstępie ok 2 tygodni, przyniesie efekt skóry pozbawionej przebarwień, rozjaśnionej oraz wygładzonej z widocznym zmniejszeniem się porów skórnych.




Kolejną propozycją będzie zabieg Lactobio C, w którym stosujemy mieszaninę kwasów: laktobionowy, glikolowy, migdałowy i mlekowy oraz preparat o intensywnych właściwościach regenerujących i antyoksydacyjnych. Efektem kuracji jest silna rewitalizacja skóry, hamowanie procesów starzenia się skóry, rozjaśnienie przebarwień, redukcja rumienia oraz regulacja wydzielania sebum. Produkty stosowane podczas zabiegu wykazuję silne działanie regenerujące oraz antyoksydacyjne. Kuracja powinna być wykonana w serii 4-8 zabiegów w odstępach 10 dniowych.


Alternatywą do peelingów chemicznych będzie peeling kawitacyjny, który oczyści i odświeży skórę.
Gdy wiosna rozkwitnie już w pełni, proponowałabym zabiegi nawilżające. Ważne, aby zabiegi miały działanie wielokierunkowe- nie tylko dostarczały potrzebnej wilgoci, ale chroniły skórę przed przeznaskórkową utratą wody, poprzez utrzymanie rezerw wodnych. Dzięki temu, poprawi się jej wygląd, będzie bardziej elastyczna i jędrna.
Zastosowanie w zabiegu preparatów z kwasem hialuronowym występującym w trzech postaciach: o dużej i małej masie cząsteczkowej oraz zamkniętego w liposomach doskonale wygładzi i uelastyczni skórę oraz wzmocni jej zdolność do wiązania oraz magazynowania wody.

Odpowiednia pielęgnacja skóry, zbilansowana dieta oraz ruch sprawią, że przywitasz wiosnę pięknym i zadbanym wyglądem. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz