środa, 17 grudnia 2014

Czym jest MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA?

               

 Dzisiaj  zabieg mezoterapii bezigłowej.
co to jest?dla kogo?czym się różni od zwykłych ultradźwięków?
W Instytutach Clarii często wykonujemy zabiegi z użyciem tej aparatury.

Jest to bezinwazyjne i skuteczne rozwiązanie kosmetyczne wykorzystywane do walki z różnymi niedoskonałościami skóry.
Technologia ta wykorzystywana jest w kuracjach regenerujących, odmładzających, nawilżających ale także w zabiegach antycellulitowych i ujędrniających ciało.

Transport substancji aktywnych w głąb skóry umożliwia:
-> pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji
-> fala ultradźwiękowa

I tym właśnie różni się od tradycyjnej fali ultradźwiękowej. Niestety często w salonach kosmetycznych mówią Nam,że wykonują mezoterapię bezigłową,a niestety używają fali ultradźwiękowej. Zaraz wrócimy do tego,co to jest elektroporacja:)

Zabieg w odczuciach Klienta-> podczas zabiegu z ultradźwiękami nie czujemy nic. Jest nam błogo,a po twarzy ktoś Nas mizia głowicą. Podczas zabiegu z mezoterapią bezigłową odczuwamy delikatne ukłucia (stad nazwa bezigłowa:) ) oraz możemy mieć metaliczny posmak w ustach. Ale również jest przyjemny!i na pewno bezbolesny. Parametry ustawiamy indywidualnie:)  Zbieg ten jest alternatywą dla osób, które jednak z igłami się nie lubią, bądź mają przeciwwskazania do wykonania.  Stąd mamy alternatywę:)
 Elektroporacja (mezoterapia bezigłowa) to zjawisko tworzone za pomocą określonej serii impulsów elektrycznych, które powoduje otwieranie nowych dróg pomiędzy komórkami skóry, w celu zwiększonej absorbcji składników aktywnych. Dzięki mezoterapii uzyskujemy do 80% większe wchłanianie cennych substancji aktywnych, substancje te dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry.
takie coś:)
I teraz, w zależności jaki mamy problem dobieramy odpowiedni składnik aktywny. a możemy uzyskać takie efekty:

- spłycenie zmarszczek mimicznych
- większa elastyczność i napięcie skóry
- rozjaśnienie
- złagodzenie trądziku 
- głębokie nawilżenie
- redukcja cellulitu
- ujędrnienie skóry

Oczywiście musimy mieć świadomość,ze jeden zabieg nie zdziała cudów. ale w serii zabiegów (5-6) efekty są naprawdę bardzo,bardzo zadowalające:)
W Naszym sprzęcie posiadamy dwie głowice - okrągłą oraz tzw roller.Pierwszą głowicą wprowadzamy substancje aktywne- wykonując przyjemny masaż Klientce,po 10min zmieniamy głowice na roller- który dodatkowo poprawia mikrocyrkulację. Roller nie uszkadza ciągłości naskórka, zakończenia "igieł" są zaokrąglone. 
Po wprowadzeniu ampułki skóra jest delikatnie zarumieniona.Wykonujemy masaż manualny (jeśli nie ma przeciwwskazań) a następnie nakładamy odpowiednio dobraną maskę- kremową, collagenową lub algi.
Po ściągnięciu maski wmasowujemy krem i Klientka gotowa:)
Podsumowując:
zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, nie towarzyszy tutaj uczucie dyskomfortu. Proces przenikania jest odczuwalny w postaci delikatnego mrowienia.
  

1 komentarz:

  1. Mezoterapia bezigłowa i igłowa to super zabieg. Efekty są widoczne a składniki wnikają głębiej. Super sprawa polecam :)

    OdpowiedzUsuń